[Dviratis] Trakai, Vievis, Kernave
Andriukas dviratukas
TGrA at post.5ci.lt
Wed Apr 4 15:38:12 EEST 2007
Inga MELI klausė:
> gal kas trumpai pasakytu kaip ir pro kur su dviraciais i Trakus
> nusigauti? (Is Vilniaus)
Nuo Vingio parko važiuok pro žiedo viduriuką. Nebijok. Gali ir aplinkui žiedą apvažiuoti.
Išvažiuodama iš žiedo žinok, kad pagal KET tavo kelias pagrindinis. Tave turi praleisti visi kurie atvažioja iš prisijungiančio kelio. Bet aišku atsargumo vistiek reikia.
Toliau važiuok Savanorių prospekto 1 juosta. Ji beveik automobiliu nenaudojama. Rami.
Už troleibusų žiedo, suk dešinėn.
Gali toliau važiuoti gražiai palei Nerį link Gariunų. Toliau pakilsi, ir greitkeliu pro Grigiškes.
Arba Murinėjė Vokėje (netoli Gariunų tilto) kirsk Gariunų gatvę ir nuvažiuok link vandens valymo įrenginių pauostyti. Paskui vėlgi braukis laukais, miškais link Grigiškių.
Arba nuo troleibusų žiedo Savanorių prospekto gale, maždaug už 100m ten pat dešinėje yra pakilimas senuoju keliu miškelyje. Atsidursi netoli viaduko per Kauno greitkelį. Pervažiuok viaduką. Suk pirmą posukį į dešinę - Lentvario gatve. Už kilometro nusileisi pro kriokliukus, ir vėl staigiai pakilsi.
Iš dalies ši atkarpa aprašyta šiame mano skyrelyje:
http://www.dviratis.lt/andrius/kadaryti/#skundai
Ieškok melynos linijos apie 9mln litų korupciniams takams. Iš ten taipogi yra nuoroda į šio maršruto tolesnį aptarimą.
Kitas keliukas link Lentvario gatvės būtų pro Vilkpedę, arba Užusienį, Panerių Miškų, pro senajį geležinkelio tunelį Zuikių gatvėje (dabar užtvertas dėl šikšnosparnių), pakilti miškeliu virš tunelio, pro tunelio įgriuvas, ir galausiai į Aukštuosius Panerius kitame tunelio gale.
Toliau - pagal žemėlapį - pro Lentvarį iki pat Trakų.
Nuo Lentvario užmiesčio iki Trakų užmiesčio yra dabar dviračių takas. Bet įtariu, kad jis pavojingas, ir dėl dviratininkų gausos, ir dėl siaurumo. Be to krato ne mažiau negu kelyje.
Pusiaukelyje tarp Lentvario ir Trakų yra žvyrkelis link sodybų su žirgais. Tenai nedraugiški savininkai atsitvėrė ežero pakrantę. Vaiko atklydelius. Bet pagal įstatymą galite drasiai žengti pro vartus ir įsikurti ant kranto, gerti, šiukšlinti, maudytis, bei spjaudyti į vandenį.
Toliau galite takeliu brautis su uodais palei ežerą link Trakų. Takelį kartais sunku rasti, bet smagu, kas mėgsta. Atsidursite maždaug prie Jacht Klubo.
Kitas kelias į Jacht Klubą tiesesnis - iš Lentvario gatvės nedavažiave Trakų suki dešinėn. Ten atitinkamas ženklas rodyklė yra. Keliukas ramus ir gražus.
Nuo Jacht Klubo iki Trakų veda tilteliai.
Nuo pluduriuojančio tiltelio smagu šokinėti į vandenį. Svarbu saugoti daiktus.
Jei taikai tiesiai į Trakus, tada nesuk dešinėn. Išvažiuok į greitkelį. Priešais geležinkelio stotį suk dešinėn. Nesek kaip traukinukas greitkeliu.
Pateksi į turgų.
Toliau - kaip tau patinka - arba palei ežerą, arba per miestelį.
Grįžti gali įvairiais keliais:
Užutrakio Dvaras (kitoje ežero pusėje), Kariotiškes, Lentvario rūmai, Grigiškės, greitkelis, Lazdynai.
Iš Užutrakio į Kariotiškių kelią galima išvažiuoti laukais. Nebūtina grįžti pro pliažus. Takelis prasideda nuo geldų stovėjimo aikštelės. Iš kitos pusės tą takelį galima pasiekti apvažiavus Užutrakio pusiasalį takeliu palei krantą. Jei nerasi, vistiek išlysi į stovėjimo aišktelę. Link to jungiančio takelio galima ir kiemais bei laukais prasibrauti. Svarbu šeimininkų dėmesio neatkreipti. Būkite šmėklos.
Arba atgal į Lentvarį, ir toliau kitu keliu:
Lentvaris, Lentvario rūmai, Grigiškės, greitkelis, Gariunai, Lazdynai.
Galima ir pro Vievį - apie 100km.
Jei užsuksi į Kernave, tai apie 120km.
Nuo Dukštų pora kilometrų link Vilniaus patarčiau sukti į mišką link Neries. Takeliais galima pasiekti Pilaitę.
Vėlgi ne vienas takelis yra.
Galima iš miško išlisti pro Bubos ir Rastinėnų sodus į pietus nuo Sudervės. Kerti Pilaitės plentą žvyrkeliu link Zujunų (ten kur stručiai veisiami). Toliau - tvenkinukai, ir Viršuliškės.
Galima pro Šilėnus, truputį plentu iki Koplyčninkų, ir vėl į laukus bei miškus link Neries.
Gal ką pamiršau. Tyrinėkite žemėlapį.
Klaidžiokite!
Jei rinksies artimiausią kelią, iki Trakų užtruksi valanda... Gal pusantros. Yra kalniukų - gera mankšta. Be gero bėgių diapazono gali tekti ir pėsčiom į kai kuriuos kalniukus užlipti.
Treniruotam žmogui - tai juokai. Jei važinėji dažniai, tuomet esi treniruota.
Andrius
More information about the Dviratis
mailing list